Site Overlay

Bitcoin Breakout w dniu 22 lipca? 5 Rzeczy do oglądania dla BTC Cena w tym tygodniu

Analitycy przewidują, że koniec cyklu kompresji Bitcoin’a uderzy w ciągu kilku dni, ponieważ działania cenowe nadal zachowują 9.000 dolarów wsparcia.

Cena Bitcoin (BTC) rozpoczyna nowy tydzień na północ od 9000 dolarów, ponieważ czeka na sygnały z makro rynków – co może być w sklepie na najbliższe dni?

Cointelegraph przygląda się głównym czynnikom, które mogą mieć wpływ na cenę BTC w tym tygodniu.

Kompresja BTC zbliża się do końca
Akcje doprowadziły do nieco nierównomiernego rozpoczęcia obrotu w tym tygodniu, z głównymi kontraktami terminowymi na akcje lekko spadły w tym dniu – maksymalnie o 0,6% w czasie prasy.

Bitcoin również miał spokojny weekend, a zmienność pozostała nieznaczna, a wąski korytarz handlowy nadal charakteryzował wyniki cenowe.

W poniedziałek BTC/USD zawisły na poziomie około 9.180 dolarów, osiągając lokalnie wysoki poziom 9.226 dolarów wcześniej, najwyższy od 15 lipca.

Jak stało się to w ostatnich tygodniach standardem, Immediate Edge nastroje koronaawirusowe i reakcje rządów i banków centralnych na związane z tym środki zaradcze dyktują działania makro, a Bitcoin jest nadal podatny na ruchy typu copycat.

Spokojne panowanie przed dzwonem otwierającym Wall Street sprawiło, że pole manewru okazało się ograniczone, biorąc pod uwagę „kompresję“ w BTC/USD w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Cykl wyższych niżów i niższych wyżów, obecny cykl kompresji nie wykazywał w tym miesiącu żadnych oznak złamania. Jednak, jak donosi Cointelegraph, status quo jest już gotowy do zmiany – i tak powinno się stać w tym tygodniu, twierdzą analitycy.

„Czuje się to jak mały puchar świata“. #bitcoin może wybuchnąć w 22. albo o 22.“ Jason Williams, współzałożyciel kryptońskiego funduszu hedgingowego Morgan Creek Digital, tweetował w niedzielę.

CZ: Nie bierzcie statusu „zbyt dosłownie“

Inwestorzy nie powinni traktować Bitcoin’a jako bezpiecznego schronienia „zbyt dosłownie“ na obecnym rynku, mówi CEO Binance’a kryptokurrency exchange.

W rozmowie z Bloombergiem 20 lipca, Changpeng Zhao, znany w kręgach krypto walutowych jako „CZ“, ostrzegł przed traktowaniem BTC/USD jako szczególnego powiązania z akcjami.

„Myślę, że ludzie nie powinni przyjmować tego znaczenia „bezpiecznych aktywów“ zbyt dosłownie… zawsze istnieje wiele czynników wpływających na cenę aktywów“, powiedział sieci.

„Jeśli wyobrażasz sobie, że Bitcoin jest taki sam jak pływak, a obok niego tonie Titanic, jeśli jest lina wiążąca pływak z Titanicem, to pływak będzie tonąć wraz z Titanicem, nawet jeśli pływak ma właściwości pływające – po prostu nie jest w stanie utrzymać takiego obciążenia“.

Jak donosi Cointelegraph, analiza ilościowa sugeruje, że Bitcoin jest w 95% skorelowany z S&P 500.

CZ dodały jednak, że inflacja fiat i jej wpływ na udziały inwestorów ostatecznie zwiększyłby profil bezpieczeństwa Bitcoina w czasie.

Analityk: złoto może nadal pompować
Na temat bezpiecznych przystani, przez cały weekend uwaga skupiała się na złocie. Podobnie jak w wyniku opadu koronaawirusa, metal szlachetny wzrósł o 19% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nawet w oczach mainstreamowych mediów istnieje wśród inwestorów apetyt na wyjście z fiatu, który został zmatowiony przez druk pieniądza w banku centralnym i niższe stopy procentowe.

Według strategicznego stratega Bank of America Securities, Michaela Widmera, złoto może mieć nawet więcej miejsca na wzrost niż obecne dziewięcioletnie hity.

„Potrzebujemy trochę większej widoczności, zanim ceny złota zaczną rosnąć w górę“, powiedział CNBC.

Dane z monitoringu Skew potwierdzają, że Bitcoin mocno pobił wzrost cen złota od początku roku – 27,7% w porównaniu do 18,4%.

Bitcoin kontra złoto 1-letni wykres

Kryptońskie kontrakty terminowe wykazują oznaki życia
Binance odnotował również znaczny wzrost w zakresie swoich produktów futures, skoncentrowanych na altcoinach, co kontrastuje ze zmniejszeniem aktywności Bitcoinów.

Tylko w lipcu wolumen kontraktów perpetual futures na altcoin wzrósł o 150% do 5,1 mld dolarów z 2 mld dolarów, podczas gdy dzienny wolumen na altcoin futures osiągnął 2 mld dolarów.

To, powiedział w towarzyszącym wpisie na blogu, podkreśla uwagę inwestorów koncentrujących się na rynkach altcoinów w następstwie nieinspirujących działań cenowych Bitcoinów.

„Niezwykła stagnacja cen Bitcoinów przesunęła apetyt inwestorów w kierunku altcoinów w miarę wzrostu cen na nowe, wszechobecne hossy“, stwierdził blog.

„Ta eksplozja popytu na Altcoin’a zapoczątkowała sezon altcoin’ów, jak widać po malejącej dominacji Bitcoin’a na rynku kapitalizacji.“

Kontrakty futures na Bitcoin’a zagregowane dzienne wolumeny 1-miesięczny wykres

Kontrakty futures na Bitcoin zagregowane dzienne wolumeny 1-miesięczny wykres. Źródło: Pochylenie

Podstawy Bitcoinów utrzymują się na wysokim poziomie przez cały czas.
Otwarta jest jednak dyskusja na temat tego, w którym kierunku może zmierzać cena Bitcoina. Analiza sugeruje cofnięcie się o 11%, zgodnie ze wsparciem w ramach obecnego kanału spadku cen.

Jednocześnie, podstawy sieci Bitcoinów i sentyment górników pozostają wyraźnie silne. Przewiduje się kolejny wzrost o 6,3% za siedem dni, co będzie stanowić jego najwyższy w historii poziom. Podobnie, średni wskaźnik haszyszu pozostaje na poziomie zbliżonym do historycznych rekordów.

Trudność Bitcoinów 2-miesięczny średni wykres

Trudność odnosi się do wysiłku wymaganego do rozwiązania równań na Bitcoin blockchain, podczas gdy hash rate jest przybliżoną miarą mocy obliczeniowej przeznaczonej dla górnictwa.

Podczas gdy obie metryki dają tylko wrażenie zdrowia sieci, stały wzrost w górę spowodował wcześniej efekt domina dla działań cenowych.

Głównym zwolennikiem teorii, że „cena podąża za haszem“ jest Max Keiser, host RT, który nadal jest bardzo byczy w BTC/USD, prognozując cenę docelową na poziomie 500.000 USD.